REWITALIZACJA I MODERNIZACJA TEATRU BAJ W WARSZAWIE ZAKOŃCZONA

Konsorcjum firm T4B Budownictwo i T4B zakończyło w grudniu 2020 r. rewitalizację i modernizację zabytkowego budynku przy ul. Jagiellońskiej 28 w Warszawie. Obiekt wzniesiony na początku XX wieku został wyremontowany zgodnie z zaleceniami Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Wartość zrealizowanego projektu to 26 mln zł. Inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Powstała przestrzeń łączy funkcję kulturalną oraz oświatową. Modernizacja pozwoliła zachować odrębne strefy Teatru i Przedszkola nr 163 nadając nową formę przestrzeni i nowe możliwości działania obydwu instytucji.

Wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy został opracowany przez FS&P Arcus Sp. z o.o., zespół projektowy: arch. Mariusz Ścisło, arch. Dorota Morelewska.

Zakres prac obejmował remont budynku z zachowaniem i częściowym odtworzeniem historycznego wyglądu obiektu, w tym przywrócenie oryginalnego detalu architektonicznego na elewacji.
W części teatru znajdują się nowoczesne dwie sale widowiskowe – sala teatralna z widownią na 180 miejsc i sceną wyposażoną w trójkondygnacyjny mechanizm zapadni scenicznych oraz sala kameralna dla grup 25-osobowych. Obydwie przestrzenie wyposażono w zaawansowane technologie teatralne światła i dźwięku. Ogólnodostępne przestrzenie teatru ozdobione zostały współczesną bajkową polichromią projektu Dariusza Twardocha i pędzla zespołu Sylwii Mańko.
W obiekcie wykonano nowe instalacje wodne, kanalizacyjne, wentylacji i klimatyzacji, elektryczną i teletechniczną oraz przyłącza sieci zewnętrznych niezbędne do funkcjonowania obu placówek. Obiekt przystosowano także dla osób niepełnosprawnych, komunikację ułatwią trzy windy oraz pochylnie i podjazdy umożliwiające poruszanie się po budynku. Wykonano także przebudowę przestrzeni wokół budynku tworząc przyjazną przestrzeń szczególnie dla najmłodszych użytkowników budynku.

 

Do góry